Košík Položky: 0 Cena: 0,00 €

SLIM 90X plus

Výrobca: Falmec
Bežná cena: 299,00 €
Akciová cena: 79,00 €
Ušetríte: 74%
Jednotková cena: 79,00 €
Šírka (cm) : 90
Výsuvný odsávač pár - 2 motory
SLIM 90X plusSLIM 90X plus
Odporučiť známemu
Meno:
E-mail:
Správa:

Šírka (cm): 90
Rýchlosti odsávania: 3
Booster: nie
Kapacita odsávania (m3 / hod): max. 313
Hlučnosť - jednotlivé rýchl. stupne (dB): 65/69/73
Typ osvetlenie: halogénové
Osvetlenie: 2 x 20W
Typ ovládania: slider
Hliníkový tukový filter: áno
Uhlíkový filter - sériová výbava: nie
Uhlíkový filter - dodatočné vybavenie: FIL H
Priemer odsávacej rúry (mm): 120 mm
Prevedenie: inox
Prevedenie komína: -
Energetická trieda: E
   
EAN kód: 8588005703680
Brutto hmotnosť (kg): 9,3
Netto hmotnosť (kg): 8,4
   
Informačný list  
Technický nákres  

Upozornenie:

Odsávač pár sa dodáva už so zabudovaným uhlíkovým filtrom pre použitie vo filtračnej verzii na vnútornú recirkuláciu. V prípade používania odsávača pár vo verzii s priamym odťahom do komína je nutné uhlíkový filter z odsávača odmontovať.

HLINÍKOVÉ TUKOVÉ FILTRE

Filtre komínových digestorov sú vyrobené z anodizovaného hliníka v 5 vrstvách, môžu sa umývať v umývačkách a majú “easy” systém jednoduchej montáže.

HALOGÉNOVÉ OSVETLENIE

Halogénové žiarovky majú dvojnásobnú životnosť oproti klasickým a poskytujú veľmi výkonné osvetlenie, ktoré nemení farby. Okrem toho sú smerované tak, aby efektívne osvetľovali varnú dosku.

 

Odťahový alebo recirkulačný odsávač ?

Záleží na tom, aké sú vaše bytové podmienky. Ak sa môžete pripojiť na komín alebo na odťahové potrubie, potom si vyberte odťahový odsávač. Ak túto možnosť nemáte, je potrebné dokúpiť sadu uhlíkových filtrov a používať odsávač ako recirkulačný, ktorý vtiahne vzduch do seba, vyčistí a potom pošle späť do miestnosti.

Aký výkon odsávania je potrebný ?

Výkon je asi najdôležitejším parametrom pri výbere odsávača. Všeobecne platí, že čím väčšiu máte kuchyňu, tým výkonnejší musíte mať odsávač. Preto výkon zvoľte vždy podľa rozmeru miestnosti. Odsávač by mal vymeniť vzduch minimálne 10x za hodinu. Štandardné paneláková kuchyňa s rozlohou 8 m² si postačí s výkonom odsávača do 200 m³ / hod. Priestranné kuchyne potrebujú odsávač s odťahom cez 400m³ / hod.
umiestnenie odsávača

Je dôležité, aby mal odsávač pár dostatočné rozmery a dokázal účinne absorbovať výpary a dym. Vzdialenosť odsávača pár od varných zón je veľmi dôležitá pre dosiahnutie najlepších výsledkov.